parallax background

O NAS


NOWE OBLICZE - JULIN SLOW LIFE

 
Julin Slow Life to absolutnie nietuzinkowa Rezydencja, która silnie nawiązuje do charakteru miejsca. Łączy w sobie tradycję, bliskość natury oraz niepowtarzalny design. Dając nowe życie dawnym wnętrzom dworków jednych z najmożniejszych rodów magnackich, powstał z myślą, by zaspokoić potrzebę spokoju i ciszy, jednocześnie dając możliwość aktywnego wypoczynku. Rezydencja Julin Slow Life tworzy przez to doskonałe miejsce, by całkowicie się zrelaksować i oderwać od spraw życia codziennego.
 

Julin Slow Life położony jest na skraju Puszczy Sandomierskiej w malowniczej miejscowości Wydrze. Mieści się w pięknie odrestaurowanym XX - wiecznym dworku,
w którym zachowano charakterystyczne dla tego okresu oryginalne detale. Wnętrza Rezydencji inspirowane są stylem art déco oraz historią okolicy. Julin Slow Life odważnie zestawia klasyczne formy z awangardą kolorów i faktur, tworząc idealny balans pomiędzy tym, co stylowe i nowoczesne, a tym co historyczne.

Rezydencja posiada 6 luksusowych pokoi, część wspólną tj. salon, aneks kuchenny, jadalnię jak również duży taras z widokiem na najpiękniejsze julińskie lasy. Wnętrza stworzone są z dbałością o każdy detal i jakość materiałów. Julin Slow Life prócz wyjątkowych wnętrz zaskakuje także bliskością natury dostępnej dla każdego. Rezerwat przyrody Wydrze, w którym znajduje się Rezydencja zachęca do pieszych wędrówek, rowerowych przejażdżek oraz relaksu i wyciszenia z dala od gwaru miasta.

Julin Slow Life jest ukłonem w stronę przeszłości i dziedzictwa kulturowego. Dawna posiadłość Rodziny Potockich skrywa wspaniałą historię, a dzięki nam każdy może zostać jej częścią.



Julin Slow Life jest ukłonem w stronę przeszłości i dziedzictwa kulturowego. Dawna posiadłość Rodziny Potockich skrywa wspaniałą historię, a dzięki nam każdy może zostać jej częścią.



HISTORIA ZESPOŁU PAŁACOWEGO W JULINIE

Zespół Pałacowy w Julinie sięga swą historią do lat 40-tych XIX wieku, kiedy to I. Ordynat łańcucki Alfred Potocki założył w tym miejscu folwark leśny. Jego syn i następca Alfred II w 1872 roku przekształcił go w kompleks pałacowy z okazałym leśnym parkiem. Służył on głównie wypoczynkowi i zapewniał komfort podczas słynnych w całej Galicji polowań par force. W skład julińskiego Zespołu Pałacowego wchodził: letni pałacyk, pawilon dla gości oraz budynek przy bramie. Wszystkie obiekty wybudowano z sosny, jodły i świerku w stylu tyrolsko-szwajcarskim. Po 1890 roku wybudowano także pozostałe budynki zespołu – dyrektorówkę, lodownię, kuchnię oraz stajnię ze stodołą. W niedługim czasie do kompleksu pałacowego dołączyła murowana Rządcówka, dzisiejsza Rezydencja Julin Slow Life.
Kres XIX i początki XX wieku to czas prawdziwego rozkwitu Julina. Pałac w latach swojej świetności był magnesem dla znamienitych i utytułowanych gości z całego świata, wśród których nie brakowało członków austriackiej rodziny cesarskiej, jak również przedstawicieli arystokracji polskiej oraz europejskiej. Bywały tu takie osobistości jak książę Stanisław Radziwiłł, następca tronu austriackiego – arcyksiążę Rudolf oraz arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Fascynacja światowym stylem życia, inspirowanie się arystokracją angielską sprawiały, że kompleks wypoczynkowy Rodziny Potockich stale tętnił życiem. Organizowano tam m.in. pierwsze plenery malarskie i turnieje golfowe. Potoccy, którzy od zawsze wyprzedzali swoją epokę o dekady, jako pierwsi w Polsce aranżowali polowania w czerwonych frakach z angielskimi, myśliwskimi psami. Łowy te uwiecznił na swoich obrazach wybitny malarz Juliusz Kossak.
Podczas I wojny światowej przez mieszczący się w Pałacu austriacki szpital polowy, budynki uległy znacznemu zniszczeniu. Odrestaurował i rozbudował je w latach 20. XX wieku ostatni właściciel Łańcuta, Alfred III Potocki. Od 1996 r. Zespół Pałacowo-Parkowy w Julinie administrowany jest przez Muzeum Zamku w Łańcucie.

JULIN SLOW LIFE TO

JULIN SLOW LIFE TO